Bieg na Szczyt Rondo 1

Za nami pierwszy organizowany w Polsce bieg po schodach w 2023 roku. Bieg na Szczyt Rondo 1 przyciągnął do Warszawy 18 marca światową elitę towerrunningu oraz miłośników klatki schodowej z całej Polski. Uczestnicy do pokonania mieli 38 pięter w tym aż 836 schodów.

Rywalizacja podczas biegu była zacięta. W elicie to ułamki sekund i setnych sekund decydowały o zwycięstwie. W stawce mężczyzn Malezyjczyk Wai Ching Soh jak zapowiadał przed biegiem zwyciężył, jednak do rekordu trasy nieco zabrakło. Niezmiennie najlepszy czas wejścia 3min i 27 sekund należy do Piotra Łobodzińskiego, który w sobotę zajął 2 miejsce. Trzecim zawodnikiem był zeszłoroczny zwycięzca Fabio Ruga. Rywalizacja kobiet trzymała w napięciu. Anna Ficner po pierwszym wbiegnięciu miała nad bardzo utytułowaną zawodniczką z Włoch przewagę 3,5 sek. Jednak to Valentina Belotti zostawiła więcej sił na drugie podejście i ostatecznie zwyciężyła o pół sekundy nad Polką. O trzecie miejsce była równie emocjonująca walka między Verena Schmitz z Niemiec a Kaisą Kukk z Estonii. Gdzie ostatecznie zwyciężyła reprezentantka Niemiec.

Pełne wyniki znajdziecie na datasport: Bieg na Szczyt Rondo 1.